נתקעתם מחוץ לרכב?! ככה תפעלו!

זה נכון, דבר כזה לא חשבתם שיקרה לכם. אבל הנה אתם תקועים מחוץ לרכבכם שמפתחות הרכב נעולות במפנים. ברגעים כאלה אתם אוחזים בידכם את ראשכם, אתם לא מאמינים שדבר כה מטופש קרה לכם תוך שאתם מנסים מיד למצוא  את הפתרונות שישיבו לכם את השליטה בעניינים.

ואכן בזמן שאתם נתקעים מחוץ לרכב מכל סיבה, בין אם המפתחות נשארו בסוויץ' לבין אם הרכב ננעל או בשל תקלה במערכות האזעקה או בשלט הרכב  – חשוב שתפעלו בדרכים הבאות:

וודאו כי אף אחד לא תקוע ברכב – חשוב בתחילה ועוד לפני שאתם פועלים בכל צורה לבדוק כי אין אף אחד תקוע ברכב לא תינוק או ילד מבוגר, כמו גם קשיש או בעל חיים. במידה ומישהו תקוע או שאתם תקועים בו באזורו של סכנה" חשוב מיד להתקשר אל כוחות הביטחון וההצלה כמו אל המשטרה ולבקש סיוע מידי!. התייעצו עם מוקדי החירום ובדקו כיצד תוכלו למנוע אסון!

אל תאבדו עשתונות – במידה ואתם תקועים לבד בתוך הרכב או מחוצה לו, חשוב לא לאבד עשתונות. נסו לבדוק שוב האם יש דרך לפתוח את הרכב, אולי יש לנסות ללחוץ פעם נוספת על השלט או לבדוק שמא שכחתם לבצע פעולה חשובה או נחוצה לפתיחת המכונית. פעלו לאחר שווידאתם כי עשיתם הכל למען פתיחה בטוחה של המכונית.

חיפוש אחר מנועלן – חפשו אחר מנעולן בירושלים או בכל מקום שבו אתם תקועים תוך שאתם שמים לב כי אתם בוחרים פורץ רכבים אשר יוכל להגיע אליכם במהירות, כמו גם שיספק לכם הדרכה וייעוץ דרך הטלפון. אפשר גם לבחור מנעולן שיש לו מעבדה ניידת שבאמצעותה הוא יוכל לספק לכם החלפת קודן במידת הצורך, החלפת צילינדר לרכב או תיקון מערכת אזעקה כך שיוכל לתת לכם את השירות המלא בלי להתרוצץ.

המתינו במקום בטוח – חשוב להמתין במקום בטוח ולא על שולי הכביש, ולמצוא מקום מוצל כמו גם שבימים חמים להצטייד גם במים קרים. אל תחששו לבקש עזרה מעוברים ושבים שבוודאי יתגייסו על מנת לסייע לכם ולדאוג לשלומכם.

לסיכום, רכב נעול זה לא נעים, אבל עם הסיוע הנכון ואנשי המקצוע המומחים  – תוכלו גם אתם להמשיך בשגרת החיים עם רכב תקין ולעשות זאת במהירות!